MRV REGULATION

EU 215/757 MRV REGULATION (ZORUNLU MRV UYGULAMASINDA SÜREÇ AĞUSTOS 2017 de BAŞLIYOR)


Avrupa Parlamentosu yönetmeliği gereği 31 AĞUSTOS 2017 tarihine kadar Deniz Taşımacılığı Şirketleri 5,000 GT üzeri tüm gemiler için bir emisyon değerlerini izleme ve raporlama yöntemlerinin belirlendiği bir izleme planını akredite olmuş yetkili mercilere sunması zorunludur.

01 OCAK 2018 / 31 ARALIK 2018 - Denizcilik firmaları her bir gemi için sefer başına ve yıllık bazda yakıt tüketimi, Karbon emisyonu, ve diğer ilişkili bilgileri onaylı bir plan ile izlemelidir. Plan akredite kuruluş tarafından onaylanacaktır

31 ARALIK 2018 den 30 NİSAN 2019 a kadar - Denizcilik firmaları, her bir gemi için 2018 izleme yılına ait karbon emisyonlarının ve diğer ilgili bilgilerin bulunduğu bir rapor sunmak zorundadır. Bu rapor daha önce akredite bir doğrulayıcı tarafından doğrulanmış olmalıdır.

30 HAZİRAN 2019 - Gemiler Avrupa limanlarına varış veya kalkışlarında 2018 dönemi için izleme ve raporlama yükümlülüklerine geminin uyumunu belgeleyen bir uyum belgesini taşıması gerekir. Bu belge liman devleti yetkilileri tarafından denetime tabi olacaktır.

ODDYShip Yazılım olarak MRV konusunda gemi işletme firmalara çeşitli hizmetler sunmaktayız.

  • EĞİTİM & DANIŞMANLIK
  • MRV PLAN HAZIRLIĞI KLAS ONAY SÜRECİNİN TAKİBİ
  • İZLEME DÖNEMİ KAYITLARININ TUTULMASI İLE İLGİLİ YAZILIM HİZMETİ (Voyagenetix) 1yıl gibi uzun bir süre birikecek bilgilerin izlenmesi; kayıt altına alınması, doğrulanması, değerlendirilmesi ve raporlanması yazılım ile yapılabilecektir.

MRV Uygulamaları hakkında sektör bilgilendirme toplantılarımız devam etmekte. Firmanızı ziyaret ederek konu hakkında bilgilendirme yapmamızı isterseniz aşağıdaki telefon ile randevu alabilirsiniz. Dilerseniz hazırlıklarınız sırasında her türlü bilgi paylaşımında bulunabiliriz.

Randevu için 0216 425 77 00
support@oddysoftware.com